טיפים למתחילים

שלושה טיפים שחשוב לזכור במהלך המשחק

החלטתם ללכת על זה, ולהתנסות במשחק בחדר בריחה? מזל טוב! מדובר בחוויה מופלאה, מלאת אדרנלין, הומור (לפעמים, לא תמיד), מתח (אבל בקטע טוב), אתגר, עבודת צוות – ומלא מלא כיף.

אם אתם חוששים לעמוד מול חידות בלי קצה חוט, הכנו לכם את המדריך לפתרון חידות בחדרי בריחה – ושכה יהיה לנו טוב, אין כאן שום ספוילרים!

כיצד לפתור חידות בחדרי בריחה?

חדר בריחה טוב, הוא חדר בריחה שמציע תמהיל מושלם בין חידות פשוטות, שאתם זורמים דרכן ופותרים אותן תוך כדי ריצה; חידות ברמת מורכבות ממוצעת שיעכבו אתכם מעט; וחידות מורכבות ממש, שאולי תצטרכו ממש לעצור ולחשוב עליהן, לפעמים אפילו למה שניראה כמו פרק זמן משמעותי (הרי אין לכם שום דרך לדעת כמה זמן עבר). לפעמים אנחנו נתקעים בפתרון חידה, רק בשל הציפייה לחידות קשות. כך, יספרו לכם מפעילים רבים, פתרון החידה נמצא במרחק נגיעה, אתם מסתובבים סביבו ולא נגועים בו – רק בשל הציפייה שלכם לפתרון אחר. ותרו על הציפיות לחידות כאלה או אחרות, שמרו על ראש פתוח, נסו את כל הפתרונות האפשריים, אל תחששו לחזור שוב ושוב על פתרונות שאתם חשים שעוד לא מיציתם.
אתם עומדים מול חידה, ולא יודעים מאיפה להתחיל. אסקייפרים מנוסים שעובדים בקבוצה מפתחים באופן טבעי "מומחים" בסוגים שונים של חידות – למשל, אחד תמיד אחראי לחיפוש בכיסי הבגדים שמוצאים, אחר תמיד פותר פאזלים, שלישי תמיד פותר חידות טכניות, רביעי תמיד פותח מנעולים. כשאתם נתקלים בחידה שקשה לכם לחשוב על הפתרון שלה – קראו לחברי הצוות שלכם, וחשבו בקול רם. לפעמים, מחשבה התחלתית של חבר אחד, הופכת לכיוון לפתרון אצל חבר אחר – וזה עוזר, לחשוב ביחד.
בשורה התחתונה, אנחנו הולכים לחדרי בריחה כדי ליהנות, ואם אתם מגיעים לחידה ש"תוקעת" אתכם, שעוצרת את החוויה רוויית האדרנלין בחדר או גורמת לכם לתסכול – זה יהיה אולי בדיוק הזמן, לבקש קריאת כיוון קלה מהמפעיל. גם אסקייפרים מנוסים, נעזרים במפעיל לפעמים, כי הם יודעים שלהיתקע ולהרוס את הזרימה בחדר – זה יותר מתסכל מקריאת כיוון קטנה ומרומזת. אל תשכחו, שהמפעיל הוא שם – בדיוק לשם כך, על מנת לשמור שהחוויה שלכם תהיה זורמת, מאתגרת – אבל לא מתסכלת. אז הטיפ האחרון שלנו יהיה – השתמשו במפעיל שלכם באופן מושכל. בקשו כיוון קל כשאתם מרגישים צורך, היעזרו בו כשאתם נתקעים – ותראו שבתוך מהלך החדר, על שפע חידותיו, אתם פותרים את מרבית החידות ביעילות הולכת ועולה, לומדים לשתף פעולה – וכשצריך, נעזרים בכיוון קל. תיהנו!

חדרי בריחה מומלצים למתחילים