לשרוד את חדר הבריחה – איך להתמודד עם חדר אימה

איך להתמודד עם חדר אימה

בעולמנו המהיר הדברים מתפתחים ומשתנים כל יום, וחדרי בריחה אינם יוצאים מכלל זה וכיום המגמה הכללית עוברת לכיוון איכותי יותר, תפאורה איכותית וחידות טכנולוגיות מורכבות יותר. התרחישים זוכים לשידרוג עצום ואינם עוסקים רק בבריחה מהכלא או בפריצה אל הבנק. אין ספק כי התעשייה הזאת כל הזמן מפתיעה בעלילות ייחודיות מעבר לדמיוננו הפרוע ביותר. מימד הפחד שנכנס אל חלקם מוסיף אף הוא מוטיב חדש אז איך אפשר להתמודד עם חדר אימה ולשרוד את חדר הבריחה, עם כמה שפחות פדיחות.

חדרי בריחה פרופומאנס
הפופולריות הגוברת של חדרי בריחה הובילה לז'אנרים חדשים. הוספתם של שחקנים, הפכה אותם לחדרי פופורמאנס. זהו למעשה תיאטרון שבו יש לכם כרטיסים בשורה הראשונה ואתם יכולים להשפיע ישירות על מהלך ההצגה. בדרך כלל הם מכוונים לפחד בשל השימוש שנעשה כאן בטריקים פסיכולוגיים שמטרתם לשפר את החוויה שלכם, אך המטרה הסופית נשארת זהה: בריחה בתוך מגבלת הזמן שנקבעה. בין אם מדובר בחדר בריחה עם שחקנים ובין אם לא, חדרי אימה הם בהחלט כוח שיש להתייחס אליו.

מודעות ככלל ראשון כדי לשרוד חדר אימה
היו מודעים לאן אתם מגיעים. ואם אתם סובלים מבעיות חרדה, או ממצבים רפואיים אחרים העלולים לפגוע ביכולתכם לחשוב בצורה ברורה או לנוע בחופשיות, כדאי לכם לשקול מחדש להשתתף בחדרים עם נושא אימה. בררו תמיד אם יש שחקנים, אם מדובר במגע פיזי כלשהו, וקיבעו את הגבולות שלכם לפני המשחק.
אל תצפו לחידות קשות. למה? כי כשאנשים מפחדים, הרבה יותר קשה להם להתרכז ולהופיע במיטבם. התאורה בחדרים אלו היא לרוב אפלה יותר, ובהתחשב במצבכם הכללי הלא יציב, משוואות מתמטיות וחידות הגיוניות מורכבות לא מתאימות כאן. חדרי אימה עוסקים יותר ברגשות מאשר בסיעור מוחות.

רמזים ומשחקים של אור וחושך
שימו לב לרמזים נסתרים. התאורה, הצלילים או השחקנים בדרך כלל ינסו להוביל אתכם לכיוון הנכון. לדוגמה, אם החדר חשוך למעט כמה מקומות מוארים היטב, הרי שאלו צריכים להיות המוקד העיקרי שלכם. שחקנים עשויים להציע לכם חפצים יקרי ערך או להעביר רמזים מילוליים חשובים.


תאמינו בסיפור …נסו להשאיר את הספקנות שלכם בפתח ולהיות פתוחים למה שמחכה בפנים. גם אם אתם יודעים בוודאות כי זומבים אינם אמיתיים, מותר לכם לפחד מהם! כל העניין הוא להרגיש את האדרנלין בדם. אבל אל תיבהלו. יש קו דק בין לשקוע באופן מוחלט בסיפור אך לזכור שזה עדיין משחק. להבהיל את עצמכם עד כדי פאניקה מוחלטת יכול להיות הרסני ורק יפגע בחוויה. כדי להימנע מכך תוכלו להזכיר לעצמכם מדי פעם שמדובר במשחק עם מטרה משעשעת, ואף אחד לא הולך לפגוע בכם.


היכונו לכמה טקטיקות הפחדה סטנדרטיות. הפחדה על ידי קפיצה פתאומית, אורות מהבהבים, אפקטים קוליים מפחידים ואביזרים מבעיתים. יש גם סיכוי גבוה שהקבוצה שלכם עשויה להתפצל בשלב מסוים – היותכם בקבוצה עם חברים מנחמת כי הרבה יותר קל להפחיד מישהו כשהוא לבד.


לכן הבטיחות שלכם קודמת לכל ואם אתם חשים באי נוחות כלשהי פשוט עיצרו את המשחק. מומלץ ללבוש בגדים נוחים כדי לעמוד בכל המטלות הקשות של זחילה או טיפוס שחדר כזה יזמן לכם. השתדלו לא לפגוע בשחקנים, גם אם הם מאוד הפחידו אתכם ואל תרוצו בחושך.


בסך הכל חדרי אימה יכולים להיות מהנים מאוד, כל עוד אתם יודעים מול מה אתם מתמודדים ושאין לכם כל מגבלה שתפגע בחוויה.

חדרי בריחה בתל אביב

Leave a Comment